Bramy uchylne

Charakterystyka

Bramy garażowe to najpopularniejsza metoda na wygodne i trwałe zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest wykorzystywana na własnej posesji lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie uchylane drzwi do góry pozwalają na swobodny dostęp do garażu jak i na bezkolizyjny i łatwy wyjazd samochodu. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wysiadania z niego.

Zastosowane w bramie uchylnej rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że jest najtańszą bramą dostępną na rynku, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności i bardzo wysokiej jakości wykonania. Brama uchylna może zostać ocieplona, pomalowana na dowolny kolor z palety RAL. Możemy także zamontować w bramie drzwi wejściowe. Wszystko po to, aby brama spełniała wszystkie Państwa oczekiwania.
Dla twojej wygody brama uchylna może zostać wyposażona w automatykę ze zdalnym sterowaniem. Niezależnie od pogody – szybko i wygodnie zaparkują Państwo swój samochód.

NOWOŚĆ w Naszej Ofercie – Bramy garażowe uchylne teraz także w kolorze złotego dębu!

Bramy garażowe w kolorze złotego dębu to ciekawe rozwiązanie dla urozmaicenia twojego domu. Do tej pory w naszej ofercie mogli Państwo znaleźć bramy segmentowe w tej opcji, od teraz także proponujemy Państwu bramy uchylne oraz dwuskrzydłowe w tym kolorze. Okleina posiada nie tylko kolorystykę, ale także imituje strukturę drewna, co dodatkowo dodaje uroku i elegancji Państwa bramie. Brama taka doskonale współgra z oknami i drzwiami drewnianymi oraz pokrytymi okleiną drewnopodobną.

Konstrukcja

• Rama – kształtownik zamknięty profilowany 72×38 lub 60×40 (w zależności od wersji) ocynkowany, skrzydło bramy – kształtownik zamknięty, wypełnienie standardowe skrzydła – blacha Trapez T-10 z progiem.
• Brama wyposażona w uszczelki, zamek dwuryglowy z samozatrzaskami, komplet montażowy (2mb kątownik perforowany, łącznik prowadnic), osłona bezpieczeństwa sprężyn (wersja z pojedynczą sprężyną).
• Bezpieczne użytkowanie gwarantuje zastosowany zespół sprężyn naciągowych w osłonach. Dwupunktowe, zatrzaskowe ryglowanie daje zawsze pewność zamknięcia bramy, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo mienia.
• Lepszą izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniu zapewnia ocieplenie bramy i zabezpieczenie jej od wewnątrz panelami PCV. Natomiast wersja bez ocieplenia stanowi tanie rozwiązanie dla nieogrzewanych garaży.
• Wygodne wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy umożliwia zamontowanie drzwi przejściowych w skrzydle. Teraz, bez niepotrzebnego wysiłku, można wyjść, wyprowadzić rower czy schować narzędzia.

Paleta Kolorów

Meritum RAL

Brama garażowa uchylna standardowo dostępna jest w kolorach:

Struktura

Przeszklenia

Automatyka

Zastosowanie automatyki w bramie garażowej znacznie podnosi komfort jej użytkowania. W automatykę można wyposażyć niemalże każdą bramę, zarówno nową, jak i już funkcjonującą.
Napędy wyposażone są w funkcję delikatnego startu i domknięcia bramy, co zapobiega jej uszkodzeniu. Po uruchomieniu skrzydło rusza wolno, osiąga standardową prędkość, a po pewnym czasie zwalnia, domykając bramę delikatnie i cicho.
Automatyczny napęd bramy garażowej możliwy dzięki siłownikom elektrycznym uruchamiany jest przyciskiem lub za pomocą fal radiowych – pilotem – sygnał wysyłany z pilota jest odbierany przez odbiornik w garażu. W napędach uruchamianych pilotem po wjeździe do garażu i opuszczeniu bramy zapala się oświetlenie zintegrowane z siłownikiem elektrycznym – po 3-4 minutach oświetlenie wyłącza się.
Najwygodniejszym sposobem uruchomienia bramy automatycznej, zwłaszcza w deszczowe lub mroźne dni, jest użycie pilota. Pilot umożliwia otwarcie bramy bez wychodzenia z samochodu, daje nam to poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Supernowoczesne wielokanałowe piloty umożliwiają jednoczesne sterowanie wieloma urządzeniami w domu: bramami garażowymi, wjazdowymi, roletami, markizami.
Bezpieczeństwo funkcjonowania bramy z napędem podwyższa w znacznym stopniu zastosowanie czujnika podczerwieni (fotokomórki). Urządzenie to podłączone do siłownika montowane po obu stronach bramy zapobiega zamknięciu bramy w momencie, kiedy osoba lub przedmiot znajdzie się w strefie zagrożenia, czyli w świetle bramy, przerywając wiązkę podczerwieni.
W przypadku braku prądu:
- bramę można odblokować od wewnątrz- pociągając za cięgno znajdujące się na szynie prowadzącej
- jeżeli garaż nie ma oddzielnego wejścia należy zamontować linkę stalową przymocowaną do klamki bramy. Klamka powinna być wtedy zabezpieczona zamkiem z wkładką patentową.


© 2018  MERITUM Tel: +48 22 797 30 60, Mob: +48 502 161 871, e-Mail: meritum@meritum-janki.pl