Dekoracja okien

Roletki materiałowe

Roletki Materiałowe

Roletka tekstylna to funkcjonalna i estetyczna zasłona wykonana z tkaniny poliestrowej, łatwa do zamontowania i zapewniająca intymność każdego pomieszczenia. Taki rodzaj zasłony to alternatywne rozwiązanie proponowane do regulacji oświetlenia docierającego z zewnątrz, a także ciekawy element dekoracji wnętrz. Bogata oferta obejmująca kilkaset wzorów i kolorów tkanin pozwala na idealne kompozycje zarówno we wnętrzach mieszkaniowych jak i użytkowych oraz podkreślenie indywidualnego charakteru każdego pomieszczenia. Nowej generacji tkaniny do produkcji roletek są impregnowane i antystatyczne (nie przyciągają kurzu), dzięki czemu łatwo je utrzymać w czystości. Roletki występują w kilku systemach, co pozwala na maksymalne dostosowanie oferty do potrzeb Klienta.

Roletki mini to niezwykle proste w montażu, wolnowiszące zasłony okienne do zamocowania bezpośrednio na ramie okiennej. Prosty i wygodny w obsłudze mechanizm łańcuszkowy, który pozwala na ciche i płynne obsługiwanie roletki a także bogaty wybór tkanin sprawiają, że roletki te są bardzo popularną formą zasłon. Zaletą roletek MINI jest mniejszy niż w innych systemach mechanizm. Roletka tekstylna MINI to system wolnowiszący z napędem łańcuszkowym pracujacy na aluminiowej rurze nawojowej o 19 mm. Roletka ta montowana jest przede wszystkim do ramy okiennej. System ten charakteryzuje się niezawodnoscią, prostotą montażu i działania.

Roletki tradycyjne PLUS to elegancki i zarazem nowoczesny rodzaj zasłon okiennych. Jest to system roletki wolnowiszącej na wałku z napędem łańcuszkowym. Użycie aluminiowej rury nawojowej pozwala na zasłonięcie dużych powierzchni okiennych. Uniwersalne uchwyty pozwalają zamontować tę roletkę do ściany, sufitu lub wnęki okiennej. Dużym atutem jest możliwość wykończenia roletki ozdobną falbanką o różnych kształtach.

Roletka IMAGE (system 1) wykonana jest w systemie aluminiowym (aluminiowa kasetka, rura nawojowa, belka mini i prowadnice) oraz montowana bezpośrednio do skrzydła okiennego. Układ mechaniczny roletki ukryty jest w dyskretnej kasetce, która montowana jest w świetle szyby. Zwinięcie materiału do kasety chroni go przed ewentualnym zabrudzeniem czy uszkodzeniem, a dzięki zastosowaniu mechanizmu samohamownego z łańcuszkiem mamy możliwość ustawiania rolety w dowolnej pozycji. Prowadnice boczne są przyklejane, tak więc eliminują prześwity i zapewniają stabilne prowadzenie materiału.

System IMAGE wersja klejona (system 2, system 3) montowany jest bezpośrednio na ramie okiennej. Cała roletka (kasetka i prowadnice) są przyklejane do ramy okiennej. Jest to istotną zaletą, jeśli nie chcemy ingerować w ramę okna. Kasetka może być przyklejona dzięki zastosowaniu dodatkowej listwy aluminiowej, odpowiednich komponętów i specjalnej taśmy piankowej zapewniającej silne mocowanie.

Roletki w systemie LUISA w przeciwieństwie do innych roletek w kasetkach montowane są na ścianie lub suficie i mogą być przeznaczone do zasłaniania większych powierzchni (np. witryny sklepowe czy wnęki okienne). Roletkę obsługuje się także za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Tkaninę – podobnie jak w innych systemach – można zatrzymać na dowolnej wysokości. Roletka w systemie LUISA wykończona jest specjalną listwą aluminiową.

Vision jest nowym systemem wśród roletek materiałowych. Vision zaprojektowano z myślą o oknach dachowych – montowanych skośnie. Jest to system, który pracuje pod każdym kątem nachylenia do podłoża, nawet równolegle. Elementem napędowym tego systemu jest sprężyna, a zapadkowy kształt profilu w prowadnicach pozwala na zatrzymanie roletki w każdym punkcie. Przez to można dowolnie regulować nasłonecznienie pomieszczeń. Dzięki specjalnym kształtom prowadnic i pokrywy aluminiowej, system VISION jest bardzo szczelny. W przypadku okien zamocowanych wysoko, do roletki VISION oferowane są aluminiowe wysięgniki.

Żaluzje

Naszybowe Aluminiowe

Żaluzja ALU

System 25x19mm jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem pośród żaluzji poziomych. Żaluzje naszybowe są montowane do ramy okiennej bezpośrednio na szybę okna, sterowana przekładnią (automatem) oraz hamulcem sznurka. Proponujemy ponad sto kolorów lamel. Komponęty montażowe białe i brązowe.Rynnę górną i dolną oraz tekstylia w kolorach: białym, brązowym, złotym i srebrnym.

System 20x19mm jest stosowany wyłącznie do żaluzji o szerokosci lameli 16 mm. Żaluzja tamontowana do ramy okna bezpośrednio na szybę, sterowana przekładnią (automatem) oraz hamulcem sznurka.

Żaluzje VENUS to system żaluzji sterowanych wyłącznie łańcuszkiem. Podciąganie i opuszczanie żaluzji odbywa się dzięki mocnej, płaskiej textbandzie. VENUS jest żaluzją idealną do okien PVC lub drewnianych. Rynna górna z zaokrągleniem idealnie przylega do ramy okna, a małe rozmiary bocznych maskownic PCV stanowią o wyjątkowości systemu VENUS. W systemie VENUS stosujemy lamele 25 mm i 16 mm. Kilka kolorów osprzętu w kombinacji z szeroką skalą kolorystyczną lamel zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta.

VENUS ONLINE Specjalną wersją żaluzji VENUS jest VENUS ONLINE. Żaluzja ta jest tak skonstruowana, że po zamknięciu nie są widoczne otwory w lamelach i żaluzja sprawia wrażenie „ściany” doskonale zamkniętej. Żaluzję naszybową można wzbogacić listwą ozdobną, która jest zintegrowana z szyną górną żaluzji. Listwa ozdobna powoduje wkąponowanie żaluzji w ramę okienną tworząć estetyczną całość. Żaluzja ta łączy w sobie piękno, funkcjonalność i niską cenę.

Bambusowe

Roletki Bambus

Żaluzje bambusowe są odmianą żaluzji drewnianych. Lamele wykonane są z prasowanego drewna bambusowego, malowanego i lakierowanego o szerokościach: 25 i 50 mm. Listwy lameli charakteryzują się dużą wytrzymałością podłużną i poprzeczną przy małej grubości (1,5 mm). Główną zaletą tych żaluzji w porównaniu z drewnianymi jest prawie o połowę mniejsza powierzchnia zasłoniecia światła okna po ich podciągnięciu. Żaluzje bambusowe są bardziej odporne na działanie wilgoci – nie odkształcają się.

BAMBUS CLASSIC 25 z lamelą 25 mm. Żaluzja sterowana za pomocą przekładni z metalowym wspornikiem i hamulca sznurka. W tym systemie możliwe jest wykonanie żaluzji o atypowych kształtach (trójkąty, okręgi). Żaluzje atypowe wyceniane są indywidualnie.

BAMBUS VENUS 25 z lamelą bambusową 25 mm. Żaluzja ta jest produktem przystosowanym do montażu tylko w światło okien PVC i drewnianych. Sterowana jest za pomocą łańcuszka. Żaluzje te są połączeniem nowoczesności doskonałego systemu żaluzjowego i naturalnego, tradycyjnego materiału jakim jest bambus. Doskonała kombinacja spełniająca wymagania najbardziej wymagających klientów.

BAMBUS CLASSIC 50. Żaluzja z lamelą bambusową o szerokości 50 mm. Produkt ten doskonale komponuję się na oknach o dużych rozmiarach (max. rozmiary żaluzji to 2400×3000 mm).

BAMBUS NEW DESIGN 25. System łączący w sobie walory żaluzji montowanej w światło okna z klasyczną przekładnią z metalowym wspornikiem i hamulcem sznurka. Idealne połączenie korzystnej ceny i produktu doskonałego w swojej formie estetycznej.

Verticale

Roletki Pionowe

Żaluzje pionowe to szeroko rozpowszechniony sposób zaciemniania pomieszczeń jak i dekoracji wnętrz, stosowany zarówno w biurach jak i mieszkaniach.
Ich praktyczność, łatwość utrzymania w czystości, jak i prostota obsługi sprawiły, że zapotrzebowanie na tego typu produkty ciągle wzrasta.
Lamele są podwójnie impregnowane, co wydłuża okresy między ich czyszczeniem (impregnat zapobiega osadzaniu się kurzu).
Oferujemy żaluzje z lamel o szerokości 127 mm i 89 mm o szerokiej gamie kolorystycznej i różnej strukturze materiałów.

Moskitery

Moskitiery

Moskitiery (siatki przeciw owadom) jako system ochrony przed insektami, pyłkami i kurzem są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.
Moskitiery są skutecznym i coraz bardziej popularnym a jednocześnie estetycznym rozwiązaniem stosowanym do zabezpieczenia przed owadami, gryzoniami oraz różnego rodzaju pyłkami a nawet przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i wodą z zacinających opadów deszczu.
Składają się z aluminiowej ramy i z naciągniętej siatki antyinsektowej Jest to idealne rozwiązanie do zastosowania zarówno w mieszkaniach jak i innych obiektach użyteczności publicznej np. szpitalach, ośrodkach wczasowych itp.
Mogą być montowane zarówno do okien jak i do drzwi, okien balkonowych i drzwi tarasowych. Proste w montażu, wykonane z estetycznej, trwałej siatki oprócz tego, że spełniają funkcję ochronną, mogą być ozdobą każdego wnętrza.
Oferowane moskitiery są całkowicie bezpieczne, wykonane z najlepszych materiałów o wysokich parametrach użytkowych, co pozwala na ich eksploatację przez kilka, a nawet kilkanaście lat.
Moskitiery umożliwiają różnorodność rozwiązań z punktu widzenia możliwości ich montażu do okien czy drzwi. Jest to konieczne ze względu na różnorodne charakterystyki ram okiennych wykonanych z różnych materiałów.


© 2018  MERITUM Tel: +48 22 797 30 60, Mob: +48 502 161 871, e-Mail: meritum@meritum-janki.pl